Varen naar Zuiderzeesteden met het prachtige schip De Soeverein – Route Randmeren

In 2025 organiseren we Zuiderzeecruises met het prachtige Spiegelretourschip Soeverein, dat van alle gemakken is voorzien. Aan boord van de indrukwekkende replica van een spiegelretourschip kunt u samen met het gezelschap optimaal ontspannen tijdens een mooie zeiltocht over de Zuiderzee. De sfeer van vervlogen tijden gecombineerd met hedendaagse luxe maken uw tocht er een om niet te vergeten.

Welkom aan boord!

Wilt u alvast een indruk krijgen van de sfeer en het comfort aan boord van De Soeverein?

Neem hier een kijkje: https://www.naupar.nl/schip/soeverein/

De tocht van Henry Havard in 1873

Hoewel er in Europa waarschijnlijk geen enkele reis bestaat die, uit wijsgerig en etnografisch oogpunt, van groter belang is dan een rondvaart rond de Zuiderzee, wordt deze toch slechts zelden ondernomen.

Dit is de openingszin van de Franse cultuurhistoricus Henry Havard, die in 1863 in een gehuurde tjalk een tocht maakte langs de Zuiderzeesteden. Hij schreef daarover het boek: ‘La Hollande pitoresque, voyage aux villes mortes du Zuiderzee’, waaruit bovenstaande regel stamt. Mede door zijn kleurrijke beschrijving veranderden deze ‘dode’ stadjes in toeristische juweeltjes, die ook vandaag nog de moeite van een bezoek meer dan waard zijn. Laten we dus in het kielzog van Havard na zoveel jaar de balans opmaken. Vaart u mee?

Toen Henry Havard in de negentiende eeuw langs de kusten van de Zuiderzee voer, zag hij onstuimig water, weidse velden en af en toe een vissersdorp of boerderij. Tegenwoordig is dat beeld wel anders. Veel bebouwing, industrie, windmolens en enorm veel pleziervaart. Door de afsluiting van de Zuiderzee veranderde de economie, de natuur, het landschap en het uitzicht.

Boek Ronald Nijboer

Het idee voor deze reis ontstond in 2013 toen het boek van Henry Havard na 150 jaar opnieuw in het Nederlands werd uitgegeven. Sindsdien hebben we elk jaar een variant van deze reis georganiseerd. In 2023 verscheen het boek van Ronald Nijboer waarin hij de reis van Havard opnieuw maakt en dan beschrijft hoe het landschap en de cultuur veranderd is. Tegelijkertijd heeft hij ook oog voor dat wat er gebleven is.
Dat inspireert ons om de reis opnieuw te organiseren. Terug naar de basis en oog voor het Zuiderzeeverleden dat op zo veel plaatsen nog zo tastbaar aanwezig is. Zeilend door een landschap dat in de afgelopen eeuw enorme veranderingen heeft ondergaan.

Reisprogramma:

Maandag 11 augustus

Voor deze reis schepen we in op de Soeverein in Lelystad. ’s Middags varen we weg en steken het Ketelmeer over om aan te leggen in Kampen.

Dinsdag 12 augustus

’s Morgens een programma in Hanzestad Kampen. ’s Middags zeilen we naar Elburg.

Woensdag 13 augustus

Programma in Elburg en vervolgens reizen we verder naar Harderwijk.

Donderdag 14 augustus

Ook voor Harderwijk nemen we de tijd waarna we afvaren en over de Randmeren terug varen. Deze avond leggen we aan in Urk.

Vrijdag 15 augustus

We zeilen over het IJsselmeer terug naar Lelystad.

Reisinformatie

In 2025 organiseren we twee keer een Zuiderzeecruise. Dit is de route over de Randmeren. In juli doen we ook een langs Noord-Hollandse steden naar Texel. Klik hier >>

Datum: 11 t/m 15 augustus 2025
Prijs: € 995,- p.p. op basis van een tweepersoonshut
€ 1.245,- p.p. op basis van een hut voor één persoon
Boekt u na 1 maart 2025 dan wordt deze prijs: 
€ 1.245,- p.p. obv een 2-persoonskamer
€ 1.495,- p.p. obv een 1-persoonskamer
Een uitleg voor deze verhoging vindt u hier >>>
Inclusief: In de reissom zijn alle kosten voor vaartocht, vervoer, overnachtingen, alle maaltijden, toegangen, gidsen inbegrepen.
Vertrek: Lelystad

    Inschrijven


    Via onderstaand formulier kunt u zich voor dit programma inschrijven.